Simplifying (2.0.5) - en to bn translation catalogue (11 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Author
bn: লেখক

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Menu
bn: মেনু

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: Shortcuts
bn: শর্টকাট সমূহ
