Simplifying (2.0.5) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Author
tr: Yazar

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Edit
tr: Düzenle

en: Parents
tr: Üst terimler

en: Save
tr: Kaydet

en: Format
tr: Biçim

en: Path
tr: Yol

en: Manage
tr: Yönetim

en: Menu
tr: Menü

en: User
tr: Kullanıcı

en: Options
tr: Seçenekler

en: Roles
tr: Roller

en: Authoring information
tr: Yazarlık Bilgileri

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: Shortcuts
tr: Kısayollar

en: URL redirects
tr: URL yönlendirmeleri

en: URL path settings
tr: URL yol ayarları

en: User roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: Relations
tr: İlişkiler

en: Revision information
tr: Sürüm bilgisi

en: Menu links
tr: Menü bağlantıları

en: XML sitemap
tr: XML site haritası

en: Back to site
tr: Siteye dön

en: Comment fields
tr: Yorum alanları

en: Promotion options
tr: Yükseltme seçenekleri
