Simplifying (2.0.7) - en to bg translation catalogue (17 entries)

en: Status
bg: Статус

en: Author
bg: Автор

en: Comments
bg: Коментари

en: Edit
bg: Редактирай

en: Parents
bg: Родители

en: Save
bg: Запази

en: Format
bg: Формат

en: Path
bg: Път

en: Menu
bg: Меню

en: User
bg: Потребител

en: Options
bg: Параметри

en: Roles
bg: Роли

en: Authoring information
bg: Информация за автора

en: Menu settings
bg: Настройки на меню

en: Shortcuts
bg: Преки пътища

en: URL path settings
bg: URL псевдоними

en: Revision information
bg: Информация за редакция
