Simplifying (2.0.7) - en to kn translation catalogue (12 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Format
kn: ಫಾರ್ಮಾಟ್‍ಗೊಳಿಸು

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Shortcuts
kn: ಸಮೀಪಮಾರ್ಗಗಳು (ಶಾರ್ಟ್ ಕಟ್)ಗಳು
