Simplifying (2.0.8) - en to cy translation catalogue (17 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Author
cy: Awdur

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Parents
cy: Rhieni

en: Save
cy: Cadw

en: Format
cy: Fformat

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Menu settings
cy: Gosodiadau dewislen

en: URL path settings
cy: Gosodiadau llwybr URL

en: User roles
cy: Swyddogaethau defnyddiwr

en: Revision information
cy: Gwybodaeth diwygiad
