Simplifying (2.0.8) - en to ku translation catalogue (16 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Author
ku: نووسەر

en: Comments
ku: بۆچوونەکان

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Roles
ku: ڕۆڵەکان

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Menu settings
ku: ڕێکخستنەکانی پێڕست

en: Shortcuts
ku: قەدبڕەکان

en: Relations
ku: پەیوەندییەکان

en: Revision information
ku: زنیاریی پێداچوونەوە

en: Comment fields
ku: خانەکانی بۆچوون
