Simplifying (2.0.8) - en to ne translation catalogue (10 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Author
ne: लेखक

en: Comments
ne: टिप्पणीहरू

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: Path
ne: मार्ग

en: Menu
ne: मेनु

en: User
ne: प्रयोगकर्ता

en: Roles
ne: भूमिका

en: Comment fields
ne: टिप्पणी फ़ील्ड
