Simplifying (2.0.8) - en to os translation catalogue (7 entries)

en: Status
os: Статус

en: Author
os: Автор

en: Comments
os: Комментари

en: Edit
os: Раст кæнын

en: Save
os: Ныффысс

en: Format
os: Формат

en: Path
os: Фæндаг
