Simplifying (2.0.8) - en to ps translation catalogue (11 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Author
ps: ليكوال

en: Comments
ps: څرګندونې

en: Edit
ps: سمون

en: Format
ps: بڼه

en: Path
ps: يونلور

en: Manage
ps: سمبالونه

en: Menu
ps: غورنۍ

en: User
ps: غړی

en: Shortcuts
ps: لنډلارې

en: User roles
ps: د غړي دندې
