Simplifying (2.0.9) - en to is translation catalogue (18 entries)

en: Status
is: Staða

en: Author
is: Höfundur

en: Comments
is: Ummæli

en: Edit
is: Breyta

en: Parents
is: Foreldrar

en: Save
is: Vista

en: Format
is: Stílsnið

en: Path
is: Slóð

en: Manage
is: Stjórnun

en: Menu
is: Valmynd

en: User
is: Notandi

en: Options
is: Möguleikar

en: Roles
is: Hlutverk

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Menu settings
is: Valmyndastillingar

en: Shortcuts
is: Flýtivísar

en: URL path settings
is: Stillingar URL slóða

en: Revision information
is: Upplýsingar um útgáfur
