Simplifying (8.x-1.13) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Comments
de: Kommentare

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Parents
de: Übergeordnete Begriffe

en: Save
de: Speichern

en: Manage
de: Verwalten

en: User
de: Benutzer

en: Authoring information
de: Informationen zum Autor

en: on
de: am

en: Menu settings
de: Menüeinstellungen

en: Shortcuts
de: Verknüpfungen

en: URL path settings
de: URL-Pfadeinstellungen

en: Devel
de: Devel-Modul

en: Taxonomy fields
de: Taxonomiefelder

en: User roles
de: Benutzerrollen

en: off
de: aus

en: Revision information
de: Revisionsinformation

en: Menu links
de: Menüeinträge

en: Back to site
de: Zurück zur Website

en: Comment fields
de: Felder des Kommentars

en: Promotion options
de: Hervorhebungsoptionen
