Simplifying (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (46 entries)

en: Simplifying
uk: Зменшене адміністрування

en: Simplify site administration
uk: Спростити адміністрування сайту

[ctx: simplifying]
en: Simplifying
uk: Зменшене адміністрування

en: Access simplifying setting
uk: Доступ до налаштувань спрощення

en: Configure administration simplification
uk: Налаштування спрощення адміністрування

en: Access simplifying training page
uk: Доступ до сторінки навчання

en: Access to the manual page
uk: Доступ до перегляду сторінки навчання

en: Access simplifying services page
uk: Доступ до сторінки замовлення додаткових послуг

en: Access additional services page
uk: Доступ до сторінки додаткових послуг

[ctx: simplifying]
en: Order additional services
uk: Замовлення додаткових послуг

[ctx: simplifying]
en: Training
uk: Навчання

[ctx: simplifying]
en: Save
uk: Зберегти

[ctx: simplifying]
en: Settings saved successfully
uk: Налаштування успішно збережені

[ctx: simplifying]
en: Node fields
uk: Поля матеріалів

[ctx: simplifying]
en: User fields
uk: Поля користувача

[ctx: simplifying]
en: Comment fields
uk: Поля коментарів

[ctx: simplifying]
en: Taxonomy fields
uk: Поля таксономії

[ctx: simplifying]
en: Block fields
uk: Поля блоків

[ctx: simplifying]
en: Authoring information
uk: Відомості про авторство

[ctx: simplifying]
en: Text format selection
uk: Вибір формату тексту

[ctx: simplifying]
en: Promotion options
uk: Параметри виведення

[ctx: simplifying]
en: Revision information
uk: Відомості про редакцію

[ctx: simplifying]
en: Url redirects
uk: Переспрямування URL-адрес

[ctx: simplifying]
en: Menu settings
uk: Налаштування меню

[ctx: simplifying]
en: URL path settings
uk: Налаштування URL-шляху

[ctx: simplifying]
en: XML sitemap
uk: XML-мапа сайту

[ctx: simplifying]
en: Comments
uk: Коментарі

[ctx: simplifying]
en: Status (blocked/active)
uk: Статус (заблокований / активний)

[ctx: simplifying]
en: User notify
uk: Сповіщення користувача

[ctx: simplifying]
en: User roles
uk: Ролі користувачів

[ctx: simplifying]
en: Parents
uk: Стосунки

[ctx: simplifying]
en: Failed to save @file settings
uk: Не вдалося зберегти налаштування @file

[ctx: simplifying]
en: Toolbar design
uk: Дизайн панелі інструментів

[ctx: simplifying]
en: Small button
uk: Маленькі кнопки

[ctx: simplifying]
en: Top menu background
uk: Фон меню

[ctx: simplifying]
en: Top menu color
uk: Колір меню

[ctx: simplifying]
en: Submenu background
uk: Фон підменю

[ctx: simplifying]
en: Toolbar tabs
uk: Вкладки панелі інструментів

[ctx: simplifying]
en: Menu links
uk: Посилання меню

[ctx: simplifying]
en: Full administration
uk: Повне адміністрування

[ctx: simplifying]
en: Small administration
uk: Зменшене адміністрування

[ctx: simplifying]
en: Back to site
uk: Назад

[ctx: simplifying]
en: Manage
uk: Керувати

[ctx: simplifying]
en: Shortcuts
uk: Ярлики

[ctx: simplifying]
en: User
uk: Користувач

[ctx: simplifying]
en: Edit
uk: Редагувати
