Simplifying (8.x-1.5) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Comments
it: Commenti

en: Edit
it: Modifica

en: Parents
it: Padri

en: Save
it: Salva

en: Manage
it: Gestisci

en: User
it: Utente

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: URL path settings
it: Impostazioni percorso URL

en: User roles
it: Ruoli utente

en: Revision information
it: Informazione sulla revisione

en: User notify
it: Notifica l'utente

en: Menu links
it: Voci di menu

en: XML sitemap
it: Sitemap XML

en: Back to site
it: Torna al sito

en: Comment fields
it: Campi dei commenti

en: Promotion options
it: Opzioni di promozione
