Simplifying (8.x-1.9) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Comments
id: Komentar

en: Parents
id: Induk

en: Save
id: Simpan

en: Manage
id: Kelola

en: User
id: Pengguna

en: Authoring information
id: Informasi penulisan

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: Submissions
id: Masukan

en: URL path settings
id: Pengaturan path URL

en: User roles
id: Peran pengguna

en: Revision information
id: Informasi revisi

en: Menu links
id: Tautan menu

en: XML sitemap
id: Sitemap XML

en: Back to site
id: Kembali ke situs

en: Comment fields
id: Berkas komentar

en: Promotion options
id: Pilihan promosi
