Simply Signups (8.x-2.6) - en to bn translation catalogue (24 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: Size
bn: সাইজ

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Email
bn: ইমেইল

en: status
bn: অবস্থা

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Maximum
bn: সর্বোচ্চ

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: published
bn: প্রকাশিত

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Weight for @title
bn: @title এর ভর
