Simply Signups (8.x-2.6) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: title
mr: शीर्षक

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Suffix
mr: पुढे जोडलेला शब्द

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Help Text
mr: मदत अक्षर

en: Size
mr: आकार

en: Number
mr: अंक

en: Weight
mr: मुल्य

en: Required
mr: आवश्यक

en: Settings
mr: संरचना

en: edit
mr: संपादन

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: remove
mr: मिटवा

en: Updated
mr: सुधारित

en: Email
mr: ईमेल

en: Created
mr: प्रकाशन

en: configure
mr: कॊनफ़ीगर

en: Maximum
mr: जास्तीतजास्त

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Save changes
mr: बदल संरक्षित करा

en: Save Changes
mr: बदल जतन करा

en: Unpublished
mr: अप्रकाशित

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Minimum
mr: किमान

en: Required field
mr: आवश्यक फील्ड
