Simply Signups (8.x-2.6) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: title
ro: titlu

en: Status
ro: Stare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Size
ro: Mărime

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Multiple select
ro: Selecţie multiplă

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: remove
ro: elimină

en: Updated
ro: Actualizat

en: Email
ro: email

en: status
ro: stare

en: Created
ro: Creat

en: Fields
ro: Câmpuri

en: configure
ro: configurează

en: Textfield
ro: Câmp de text

en: Maximum
ro: Maxim

en: Default Value
ro: valoare implicită

en: Configuration
ro: Configurație

en: Rows
ro: Rânduri

en: Save changes
ro: Salvare schimbări

en: Save Changes
ro: Salvare Modificări

en: Hidden
ro: Ascuns

en: published
ro: publicat

en: Allowed values list
ro: Lista valori permise

en: Templates
ro: Şabloane

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Select
ro: Alege

en: Manage fields
ro: Gestionați câmpurile

en: Add field
ro: Adaugă câmp

en: Remove field
ro: Elimină câmp

en: Minimum
ro: Minim

en: Telephone
ro: Telefon

en: Columns
ro: Coloane

en: Go back
ro: Înapoi

en: About
ro: Despre

en: Radios
ro: Butoane radio

en: Dashboard
ro: Panou de control

en: Edit field
ro: Modifică câmp

en: manage fields
ro: gestiune câmpuri

en: Remove selected
ro: Eliminați ceea ce e selectat

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ro: Valoarea minimă care ar trebui să fie permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o valoare minimă.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ro: Valoarea maximă care ar trebui permisă în acest câmp. Lăsați necompletat pentru nici o maximă.

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: The default value for this field, used when creating new content.
ro: Valoare implicită pentru acest câmp, folosită la crearea de conținut nou.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title
