Simply Signups (8.x-2.6) - en to ru translation catalogue (78 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: title
ru: заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Help Text
ru: Справочный текст

en: Size
ru: Размер

en: Number
ru: Число

en: Weight
ru: Вес

en: Multiple select
ru: Множественный выбор

en: Required
ru: Обязательно

en: Settings
ru: Настройки

en: edit
ru: изменить

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Default
ru: По умолчанию

en: remove
ru: удалить

en: Updated
ru: Обновлено

en: status
ru: статус

en: Created
ru: Создано

en: Fields
ru: Поля

en: configure
ru: настроить

en: Textfield
ru: Текстовое поле

en: Maximum
ru: Максимум

en: download
ru: скачать

en: Default Value
ru: Значение по умолчанию

en: operations
ru: операции

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Rows
ru: Строки

en: Save changes
ru: Сохранить изменения

en: Add template
ru: Добавить шаблон

en: edit template
ru: редактировать шаблон

en: Save Changes
ru: Сохранить изменения

en: Hidden
ru: Скрытый

en: published
ru: опубликовано

en: Return value
ru: Возвращаемое значение

en: Allowed values list
ru: Список допустимых значений

en: Templates
ru: Шаблоны

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Select
ru: Выбрать

en: Manage fields
ru: Управление полями

en: Add field
ru: Добавить поле

en: Remove field
ru: Удалить поле

en: Minimum
ru: Минимум

en: Telephone
ru: Телефон

en: Field Type
ru: Тип поля

en: Columns
ru: Колонки

en: Go back
ru: Назад

en: About
ru: Информация

en: Radios
ru: Радиокнопка

en: Signup
ru: Регистрация

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: Checkbox
ru: Флажок

en: Checkboxes
ru: Блоки флажков

en: Textarea
ru: Текстовая область

en: Edit field
ru: Изменить поле

en: Edit signup
ru: Редиктировать подписку

en: Signups open
ru: Подписки открыты

en: manage fields
ru: управление полями

en: Max length
ru: Максимальная длина

en: Remove selected
ru: Удалить выбранное

en: Edit template
ru: Редактировать шаблон

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ru: Минимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ru: Максимальное значение поля. Если ограничение вводить не нужно, то оставьте это поле незаполненным.

en: Required field
ru: Обязательное поле

en: The default value for this field, used when creating new content.
ru: Значение по умолчанию, которое будет использовано при создании новых материалов.

en: Radio
ru: Радио

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Save template
ru: Сохранить шаблон

en: No fields found.
ru: Полей не найдено.

en: Default email
ru: Email по умолчанию
