Simply Signups (8.x-2.6) - en to te translation catalogue (34 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Save configuration
te: స్వరూపణాన్ని భద్రపరచు

en: title
te: శీర్షిక

en: Status
te: స్థితి

en: Prefix
te: ఉపసర్గ

en: Suffix
te: వెనుజేర్పు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Help Text
te: సహాయపు పాఠ్యం

en: Size
te: కొలత

en: Number
te: సంఖ్య

en: Weight
te: భారం

en: Required
te: తప్పనిసరి

en: Settings
te: అమరికలు

en: edit
te: మార్చు

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Default
te: అప్రమేయం

en: Email
te: ఈమెయిలు

en: status
te: స్థితి

en: Created
te: సృష్టితం

en: Maximum
te: గరిష్ఠం

en: Rows
te: వరుసలు

en: Save changes
te: మార్పులను భద్రపరచు

en: published
te: ప్రచురితం

en: Unpublished
te: ప్రచురింపబడనివి

en: Default value
te: అప్రమేయ విలువ

en: Select
te: ఎంచుకోండి

en: Minimum
te: కనిష్ఠం

en: About
te: గురించి

en: Required field
te: తప్పనిసరి ఖాళీ
