Simply Signups (8.x-2.6) - en to tr translation catalogue (64 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: title
tr: başlık

en: Status
tr: Durum

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Size
tr: Boyut

en: Number
tr: Sayı

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Multiple select
tr: Çoklu seçim

en: Required
tr: Zorunlu

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: remove
tr: sil

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Email
tr: E-posta

en: status
tr: durum

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Fields
tr: Alanlar

en: configure
tr: yapılandır

en: Textfield
tr: Metin alanı

en: Maximum
tr: En fazla

en: download
tr: İndir

en: operations
tr: işlemler

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Rows
tr: Satırlar

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Add template
tr: Şablon ekle

en: edit template
tr: şablonu düzenle

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Hidden
tr: Gizli

en: published
tr: yayında

en: Allowed values list
tr: İzin verilen değerler listesi

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Unpublished
tr: Yayında değil

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Select
tr: Seç

en: Manage fields
tr: Alanları yönet

en: Add field
tr: Alan ekle

en: Remove field
tr: Alanı kaldır

en: Minimum
tr: En az

en: Telephone
tr: Telefon

en: Field Type
tr: Alan Tipi

en: Columns
tr: Sütunlar

en: Go back
tr: Geri dön

en: About
tr: Hakkında

en: Radios
tr: Radyo düğmeleri

en: Dashboard
tr: Pano

en: Edit field
tr: Alanı düzenle

en: manage fields
tr: alanları yönet

en: Remove selected
tr: Seçileni kaldır

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek minimum değer. Minimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
tr: Bu alanda kullanılabilecek maksimum değer. Maksimum değer kullanmak istemiyorsanız boş bırakın.

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: The default value for this field, used when creating new content.
tr: Bu alanın, yeni bir içerik oluşturulurken kullanılacak, öntanımlı değeri.

en: Weight for @title
tr: @title için ağırlık
