Simply Signups (8.x-2.8) - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: title
oc: títol

en: Status
oc: Estatut

en: Suffix
oc: Sufix

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Size
oc: Talha

en: Number
oc: Nombre

en: Weight
oc: Pes

en: Multiple select
oc: Causida multipla

en: Required
oc: Requesit

en: Settings
oc: Paramètres

en: edit
oc: modificar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: remove
oc: suprimir

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: status
oc: estatut

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Published
oc: Publicat

en: Fields
oc: Camps

en: configure
oc: configurar

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Rows
oc: Rengadas

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Save Changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Hidden
oc: Amagat

en: published
oc: publicat

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Select
oc: Seleccionar

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Columns
oc: Colomnas

en: About
oc: A prepaus

en: Dashboard
oc: Tablèu de bòrd

en: Checkboxes
oc: Casas de marcar

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: manage fields
oc: gerir los camps

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
oc: La valor minimala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap minimal.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
oc: La valor maximala que cal permetre en aqueste camp. Daissatz-lo en blanc per no establir cap màxim.

en: Required field
oc: Camp obligatòri

en: The default value for this field, used when creating new content.
oc: La valor per defaut d'aqueste camp, utilizada quand se crèa de contengut novèl.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title
