Simply Signups (8.x-3.0) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: title
th: ชื่อ

en: Status
th: สถานะ

en: Prefix
th: คำนำหน้า

en: Suffix
th: คำต่อท้าย

en: Value
th: ค่า

en: Type
th: ประเภท

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Required
th: จำเป็น

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: edit
th: แก้ไข

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: remove
th: เอาออก

en: Email
th: อีเมล

en: status
th: สถานะ

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: configure
th: ตั้งค่า

en: Maximum
th: อย่างสูง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Rows
th: แถว

en: Save changes
th: บันทึกการเปลี่ยนแปลง

en: Hidden
th: ซ่อน

en: published
th: ตีพิมพ์

en: Allowed values list
th: รายการค่าที่อนุญาต

en: Select
th: เลือก

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: Minimum
th: อย่างต่ำ

en: Telephone
th: โทรศัพท์

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Dashboard
th: หน้าหลัก

en: Edit field
th: แก้ไขฟิลด์

en: Remove selected
th: ลบที่เลือกแล้ว

en: Weight for @title
th: ลำดับความสำคัญของ  %title
