Simply Signups (8.x-3.1-rc3) - en to hu translation catalogue (74 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: title
hu: cím

en: Status
hu: Állapot

en: Prefix
hu: Előtag

en: Suffix
hu: Utótag

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Help Text
hu: Súgó szöveg

en: Size
hu: Méret

en: Number
hu: Szám

en: Weight
hu: Súly

en: Multiple select
hu: Többszörös választás

en: Required
hu: Szükséges

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: remove
hu: eltávolítás

en: Updated
hu: Frissítve

en: Email
hu: E-mail

en: status
hu: állapot

en: Created
hu: Létrehozva

en: Fields
hu: Mezők

en: configure
hu: beállít

en: Textfield
hu: Szövegmező

en: download
hu: letölt

en: Default Value
hu: Alapértelmezett érték

en: operations
hu: műveletek

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Rows
hu: Sorok

en: Save changes
hu: Változások mentése

en: Add template
hu: Sablon hozzáadása

en: edit template
hu: sablon szerkesztése

en: Save Changes
hu: Változások mentése

en: Hidden
hu: Rejtett

en: published
hu: közzétett

en: Return value
hu: Visszatérési érték

en: Allowed values list
hu: Megengedett értékek

en: Templates
hu: Sablonok

en: Unpublished
hu: Rejtett

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Telephone
hu: Telefonszám

en: Field Type
hu: Mezőtípus

en: Columns
hu: Oszlopok

en: Go back
hu: Vissza

en: About
hu: Leírás

en: Radios
hu: Választógombok

en: Signup
hu: Jelentkezés

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: Checkbox
hu: Jelölőnégyzet

en: Checkboxes
hu: Jelölőnégyzetek

en: Textarea
hu: Szövegdoboz

en: Edit field
hu: Mező szerkesztése

en: Edit signup
hu: Jelentkezés szerkesztése

en: manage fields
hu: mezők kezelése

en: Remove selected
hu: Kijelöltek eltávolítása

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
hu: A legkisebb megengedett érték a mezőben. Üresen hagyandó, ha nincs alsó korlát.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
hu: A mező legnagyobb megengedett értéke. Üresen hagyva nincs korlátozás.

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: The default value for this field, used when creating new content.
hu: Új tartalom létrehozásakor a mező alapértelmezés szerinti értéke.

en: Check In/Out
hu: Be- és kijelentkezés

en: start date
hu: Kezdés dátuma

en: end date
hu: Befejezás dátuma

en: Weight for @title
hu: @title súlya

en: Default email
hu: Alapértelmezett e-mail cím
