Simply Signups (8.x-3.1-rc3) - en to uk translation catalogue (78 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: title
uk: назва

en: Status
uk: Стан

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Help Text
uk: Текст довідки

en: Size
uk: Розмір

en: Number
uk: Число

en: Weight
uk: Вага

en: Multiple select
uk: Множинний вибір

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Settings
uk: Налаштування

en: edit
uk: редагувати

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Default
uk: Базово

en: remove
uk: видалити

en: Updated
uk: Оновлено

en: Email
uk: Електронна пошта

en: status
uk: стан

en: Created
uk: Створено

en: Fields
uk: Поля

en: configure
uk: налаштувати

en: Textfield
uk: Текстове поле

en: Maximum
uk: Максимум

en: download
uk: завантаження

en: Default Value
uk: Типове значення

en: operations
uk: операції

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Rows
uk: Рядки

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Add template
uk: Додати шаблон

en: edit template
uk: змінити шаблон

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Hidden
uk: Приховано

en: published
uk: опубліковано

en: Return value
uk: Значення, що повертається

en: Allowed values list
uk: Список дозволених значень

en: Templates
uk: Шаблони

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Default value
uk: Базове значення

en: Select
uk: Вибір

en: Manage fields
uk: Керувати полями

en: Add field
uk: Додати поле

en: Remove field
uk: Видалити поле

en: Minimum
uk: Мінімум

en: Telephone
uk: Телефон

en: Field Type
uk: Тип поля

en: Columns
uk: Колонки

en: Go back
uk: Назад

en: About
uk: Про модуль

en: Radios
uk: Радіокнопки

en: Signup
uk: Зареєструватись

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: Checkbox
uk: Прапорець

en: Checkboxes
uk: Прапорці

en: Textarea
uk: Текстова область

en: Edit field
uk: Редагувати поле

en: manage fields
uk: керувати полями

en: Max length
uk: Максимальна довжина

en: Remove selected
uk: Видалити вибране

en: Edit template
uk: Редагувати шаблон

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
uk: Найменше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо мінімуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
uk: Найбільше значення, яке дозволене в цьому полі. Якщо максимуму не потрібно, залиште поле порожнім.

en: Required field
uk: Обов’язкове поле

en: The default value for this field, used when creating new content.
uk: Базове значення для цього поля, використовується при створенні нового матеріалу.

en: Edit Settings
uk: Редагувати налаштування

en: Radio
uk: Радіо

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Save template
uk: Зберегти шаблон

en: No fields found.
uk: Полів не знайдено.

en: Default email
uk: Базова електронна адреса
