Simply Signups (8.x-3.1) - en to ar translation catalogue (56 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: title
ar: عنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Size
ar: الحجم

en: Number
ar: رقم

en: Weight
ar: الوزن

en: Multiple select
ar: اختيار متعدد

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: edit
ar: تحرير

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: remove
ar: إزالة

en: Updated
ar: التحديث

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: status
ar: الحالة

en: Created
ar: الإنشاء

en: Fields
ar: الحقول

en: configure
ar: ضبط

en: Textfield
ar: حقل نص

en: Maximum
ar: أقصى قيمة

en: Configuration
ar: الإعدادات

en: Rows
ar: صفوف

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Save Changes
ar: حفظ التعديلات

en: Hidden
ar: مخفي

en: published
ar: منشور

en: Allowed values list
ar: قائمة القيم المسموح بها

en: Templates
ar: القوالب

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Add field
ar: أضف خانة

en: Minimum
ar: أقل قيمة

en: Telephone
ar: هاتف

en: Columns
ar: أعمدة

en: About
ar: حول

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Textarea
ar: منطقة نص

en: Edit field
ar: تحرير الحقل

en: manage fields
ar: تسيير الحقول

en: Remove selected
ar: حذف المختار

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
ar: أدنى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أدنى.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
ar: أقصى قيمة مسموح بها في هذا الحقل. اتركه فارغا لعدم تحديد حد أقصى.

en: Required field
ar: حقل ضروري

en: The default value for this field, used when creating new content.
ar: القيمة الافتراضية لهذا الحقل، تستخدم عند إنشاء محتوى جديد.

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
