Simply Signups (8.x-3.1) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Prefix
cy: Rhagddodiad

en: Suffix
cy: Ôl-ddoddiadau

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Size
cy: Maint

en: Number
cy: Rhif

en: Weight
cy: Pwysau

en: Multiple select
cy: Dewis lluosog

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: edit
cy: golygu

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Updated
cy: Newidwyd

en: status
cy: statws

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Fields
cy: Meysydd

en: configure
cy: ffurfweddu

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Select
cy: Dewis

en: Add field
cy: Ychwanegu maes

en: Edit field
cy: Golygu maes
