Simply Signups (8.x-3.3) - en to fil translation catalogue (23 entries)

en: Title
fil: Pamagat

en: Save configuration
fil: Pangalagaan ang pagsasaayos

en: title
fil: pamagat

en: Status
fil: Kalagayan

en: Prefix
fil: Unlapi

en: Suffix
fil: Hulapi

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Value
fil: Halaga

en: Type
fil: Uri

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Weight
fil: Timbang

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: edit
fil: wastuhin

en: Save
fil: Pangalagaan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Updated
fil: Nabago

en: status
fil: katayuan

en: Created
fil: Inilikha

en: configure
fil: ayusin

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: published
fil: nailathala

en: Dashboard
fil: Dashbord
