Simply Signups (8.x-3.4) - en to da translation catalogue (67 entries)

en: Title
da: Titel

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: title
da: titel

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Help Text
da: Hjælpetekst

en: Size
da: Størrelse

en: Number
da: Antal

en: Weight
da: Vægt

en: Multiple select
da: Flere valg

en: Required
da: Obligatorisk

en: Settings
da: Indstillinger

en: edit
da: redigér

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: remove
da: fjern

en: Updated
da: Opdateret

en: Email
da: E-mail

en: Created
da: Oprettet

en: Fields
da: Felter

en: configure
da: indstil

en: Textfield
da: Tekstfelt

en: Maximum
da: Maksimum

en: operations
da: handlinger

en: Configuration
da: Indstillinger

en: Rows
da: Rækker

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Add template
da: Tilføj skabelon

en: edit template
da: redigér skabelon

en: Save Changes
da: Gem ændringer

en: Hidden
da: Skjult

en: published
da: udgivet

en: Return value
da: Returværdi

en: Allowed values list
da: Liste af tilladte værdier

en: Templates
da: Skabeloner

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Default value
da: Standardværdi

en: Select
da: Vælg

en: Manage fields
da: Håndtér felter

en: Add field
da: Tilføj felt

en: Remove field
da: Fjern felt

en: Telephone
da: Telefon

en: Field Type
da: Felttype

en: Columns
da: Kolonner

en: Go back
da: Gå tilbage

en: About
da: Om

en: Radios
da: Radioknapper

en: Signup
da: Tilmelding

en: Checkboxes
da: Afkrydsningsfelter

en: Textarea
da: Tekstområde

en: Edit field
da: Redigér felt

en: Edit signup
da: Redigér tilmelding

en: Signups open
da: Åben for tilmeldinger

en: manage fields
da: håndtér felter

en: Remove selected
da: Fjern det valgte

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
da: Den mindste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et minimum.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
da: Den højeste tilladte værdi af dette felt. Lad feltet stå tomt hvis du ikke ønsker et maksimum.

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: The default value for this field, used when creating new content.
da: Standardværdien af dette felt, bruges ved oprettelse af indhold.

en: start date
da: startdato

en: end date
da: slutdato

en: Weight for @title
da: Vægt af @title
