Simply Signups (8.x-3.4) - en to fa translation catalogue (62 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Save configuration
fa: ذخیره پیکربندی

en: title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Operations
fa: عملیات

en: Value
fa: مقدار

en: Type
fa: نوع

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Help Text
fa: متن راهنما

en: Size
fa: اندازه

en: Number
fa: عدد

en: Weight
fa: وزن

en: Multiple select
fa: انتخاب چندگانه

en: Required
fa: اجباری

en: Settings
fa: تنظیمات

en: edit
fa: ویرایش

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: remove
fa: حذف

en: Updated
fa: به‌روز

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: status
fa: وضعیت

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Fields
fa: فیلدها

en: configure
fa: پیکربندی

en: Textfield
fa: فیلد متنی

en: Maximum
fa: حداکثر

en: operations
fa: عملیات

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Save changes
fa: ذخیره تغییرات

en: edit template
fa: ویرایش قالب

en: Save Changes
fa: ذخیره تغییرات

en: Hidden
fa: پنهان

en: published
fa: منتشرشده

en: Allowed values list
fa: فهرست مقادیر مجاز

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Select
fa: انتخاب

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Remove field
fa: حذف فیلد

en: Minimum
fa: حداقل

en: Columns
fa: ستون‌ها

en: Go back
fa: بازگشت به عقب

en: About
fa: درباره

en: Signup
fa: عضویت

en: Dashboard
fa: میزکار

en: Edit field
fa: ویرایش فیلد

en: manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
fa: حداقل مقداری که در این فیلد مجاز خواهد بود. برای نداشتن حداقل خالی بگذارید.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
fa: حداکثر مقداری که در این فیلد مجاز خواهد بود. برای نداشتن حداکثر خالی بگذارید.

en: Required field
fa: فیلد لازم

en: The default value for this field, used when creating new content.
fa: مقدار پیش‌فرض این فیلد هنگامی که محتوای جدیدی ایجاد شود.

en: Weight for @title
fa: وزن @title

en: Define a string that should be prefixed to the value, like '$' or '€'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fa: رشته‌ای را که پیشوند مقدار است را وارد کنید، مانند '$' یا '€ '. برای هیچکدام خالی بگذارید. مقادیر مفرد و جمع را با علامت '|' به این شکل بنویسید ('Pound|Pounds').

en: Define a string that should be suffixed to the value, like 'm', 'kb/s'. Leave blank for none. Separate singular and plural values with a pipe ('pound|pounds').
fa: رشته‌ای را که پسوند مقدار است را وارد کنید، مانند 'm' یا 'kb/s'. برای هیچکدام خالی بگذارید. مقادیر مفرد و جمع را با علامت '|' به این شکل بنویسید ('Pound|Pounds').
