Simply Signups (8.x-3.4) - en to jv translation catalogue (42 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Prefix
jv: Awalan

en: Suffix
jv: Akhiran

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Type
jv: Tipe

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Size
jv: Ukuran

en: Number
jv: Angka

en: Weight
jv: Urutan

en: Multiple select
jv: Pilihan jamak

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Settings
jv: Sétingan

en: edit
jv: sunting

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Created
jv: Digawé

en: Fields
jv: Field

en: configure
jv: konfigurasi

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Rows
jv: Baris

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Hidden
jv: Umpetan

en: published
jv: dipacak

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Add field
jv: Tambah field

en: About
jv: Ngenani

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: Edit field
jv: Sunting field

en: manage fields
jv: Natani field

en: The minimum value that should be allowed in this field. Leave blank for no minimum.
jv: Biji minimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: The maximum value that should be allowed in this field. Leave blank for no maximum.
jv: Biji maksimum sing diidinaké nang field iki. Kosongānā yén ora ānā watesan.

en: Required field
jv: Mbutuhaké field

en: The default value for this field, used when creating new content.
jv: Biji gawan field iki, digunaknā nalikā gawé konten anyar.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title
