simplytest.me (8.x-3.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Delete
fr: Supprimer

en: Manager
fr: Gestionnaire

en: On
fr: Activé

en: Projects
fr: Projets

en: Edit
fr: Modifier

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Database
fr: Base de données

en: Off
fr: Désactivé

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Changed
fr: Modifié

en: Tabs
fr: Onglets

en: Submissions
fr: Soumissions

en: Administrator
fr: Administrateur

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Submission ID
fr: Identifiant (ID) de la soumission

en: Footer menu
fr: Menu Pied de page

en: Submission
fr: Soumission

en: Site branding
fr: Identité du site

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Create submissions
fr: Créer des soumissions
