simplytest.me (8.x-3.0-alpha1) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Manager
it: Gestore

en: On
it: Acceso

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Created
it: Creato

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Off
it: Spento

en: User login
it: Accesso utente

en: Source
it: Sorgente

en: Changed
it: Modificato

en: Tabs
it: Schede

en: Submissions
it: Inserimenti

en: Collection
it: Collezione

en: Administrator
it: Amministratore

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Submission ID
it: ID dell'invio

en: Instance
it: Istanza

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
