simplytest.me (8.x-3.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Delete
hu: Törlés

en: Manager
hu: Menedzser

en: On
hu: Be

en: Projects
hu: Projektek

en: Version
hu: Verzió

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Name
hu: Név

en: View
hu: Megtekintés

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Database
hu: Adatbázis

en: Off
hu: Ki

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Source
hu: Forrás

en: Changed
hu: Módosítva

en: Tabs
hu: Fülek

en: Submissions
hu: Beküldések

en: Collection
hu: Gyűjtemény

en: Administrator
hu: Adminisztrátor

en: Patches
hu: Foltok

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Submission ID
hu: Kitöltés azonosítója

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Submission
hu: Beküldés

en: Instance
hu: Példány

en: Container ID
hu: Tárolóazonosító (azaz „Container ID”)

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Delete submission instance(s)
hu: Beküldéspéldányok törlése
