simplytest.me (8.x-3.0-alpha1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Delete
id: Hapus

en: On
id: Pada

en: Projects
id: Proyek

en: Version
id: Versi

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page title
id: Judul halaman

en: Off
id: Matikan

en: User login
id: Login pengguna

en: Source
id: Sumber

en: Changed
id: Berubah

en: Tabs
id: Tab

en: Submissions
id: Masukan

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Admin
id: Administrator

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: Footer menu
id: Menu footer

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer

en: User account menu
id: Menu akun pengguna
