simplytest.me (8.x-4.0-alpha1) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Title
fr: Titre

en: Body
fr: Corps

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Last Updated
fr: Dernière mise à jour

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Help
fr: Aide

en: View
fr: Voir

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Created
fr: Créé

en: Shortname
fr: Nom court

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Failed
fr: Échec

en: Themes
fr: Thèmes

en: Finished
fr: Fin de l'installation

en: Context
fr: Contexte

en: Sandbox
fr: Bac-à-sable

en: About
fr: À propos

en: Display format
fr: Format d'affichage

en: Creator
fr: Créateur

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Status code
fr: Code du statut

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de @operation avec pour arguments : @args

en: Aborted
fr: Abandonné

en: Format: @format
fr: Format : @format

en: Finished!
fr: Terminé !

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date
