simplytest.me (8.x-4.0-alpha1) - en to ja translation catalogue (32 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Type
ja: タイプ

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Help
ja: ヘルプ

en: View
ja: ビュー

en: Modules
ja: モジュール

en: Versions
ja: バージョン

en: Created
ja: 作成

en: Shortname
ja: 短縮名

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: Failed
ja: 失敗

en: Themes
ja: テーマ

en: Finished
ja: 完了

en: Context
ja: コンテキスト

en: Sandbox
ja: サンドボックス

en: About
ja: アバウト

en: Display format
ja: ディスプレイフォーマット

en: Creator
ja: 作者

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: Status code
ja: 状態コード

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ja: 引数の @operation を処理中にエラーが発生しました: @args

en: URL of the header background image
ja: ヘッダー背景画像のURL

en: Upload header background image
ja: ヘッダー 背景画像をアップロード

en: Instance ID
ja: インスタンス ID

en: Submitted by @author_name on @date
ja: @author_name が @date に投稿
