simplytest.me (8.x-4.0-alpha1) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Type
it: Tipo

en: Edit
it: Modifica

en: Settings
it: Impostazioni

en: Help
it: Aiuto

en: View
it: Visualizza

en: Modules
it: Moduli

en: Versions
it: Versioni

en: Created
it: Creato

en: Authored on
it: Creato il

en: message
it: messaggio

en: Failed
it: Non riuscito

en: Themes
it: Temi

en: Finished
it: Completato

en: Context
it: Contesto

en: About
it: Informazioni

en: Display format
it: Formato di visualizzazione

en: Creator
it: Utente

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
it: Si è verificato un errore durante l'esecuzione di @operation con argomenti: @args

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
