simplytest.me (8.x-4.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Type
uk: Тип

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Help
uk: Довідка

en: View
uk: Перегляд

en: Modules
uk: Модулі

en: Versions
uk: Версії

en: Created
uk: Створено

en: Authored on
uk: Створено

en: message
uk: повідомлення

en: Failed
uk: Невдало

en: Themes
uk: Теми

en: Finished
uk: Завершено

en: Context
uk: Контекст

en: Sandbox
uk: Пісочниця

en: About
uk: Про модуль

en: Display format
uk: Формат відображення

en: Creator
uk: Автор

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: Downloading
uk: Завантаження

en: Status code
uk: Код стану

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
uk: Помилка під час обробки @operation з аргументами: @args

en: Aborted
uk: Припинено

en: URL of the header background image
uk: URL зображення тла верхнього колонтитулу

en: Upload header background image
uk: Відвантажити зображення тла верхнього колонтитулу

en: Finished!
uk: Завершено!

en: Preparing
uk: Підготовлення

en: Instance ID
uk: Ідентифікатор екземпляра

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date
