Sinoptik Weather (8.x-1.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Block
cy: Bloc

en: City
cy: Tref

en: English
cy: Saesneg

en: Polish
cy: Pwyleg

en: Russian
cy: Rwseg

en: Ukrainian
cy: Wcreineg
