Site Module (2.0.0-beta1) - en to th translation catalogue (38 entries)

en: Status
th: สถานะ

en: Delete
th: ลบ

en: List
th: ดูลิสต์

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Explanation or submission guidelines
th: คำอธิบายหรือคำแนะนำในการเขียน

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Edit
th: แก้ไข

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Save
th: บันทึก

en: Open
th: เปิด

en: View
th: ดู

en: History
th: ประวัติ

en: ID
th: ไอดี

en: Unknown
th: ไม่รู้

en: Before
th: ก่อน

en: After
th: หลัง

en: Error
th: ผิดพลาด

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Never
th: ไม่เคย

en: Warning
th: การเตือน

en: State
th: รัฐ

en: General
th: ทั่วไป

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Site information
th: ข้อมูลเว็บไซต์

en: Installed
th: ติดตั้ง

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: Manage fields
th: จัดการช่องรับข้อมูล

en: Add field
th: เพิ่มช่องรับข้อมูล

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: Install profile
th: ติดตั้งโพรไฟล์

en: Creator
th: ผู้สร้าง

en: Manage display
th: จัดการการแสดงผล

en: Current password
th: รหัสผ่านปัจจุบัน

en: Text value
th: ค่าข้อความ
