Site Module (2.0.0-beta10) - en to ja translation catalogue (58 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Author
ja: 投稿者

en: List
ja: リスト

en: Description
ja: 説明

en: Explanation or submission guidelines
ja: 説明や投稿のガイドライン

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Support
ja: サポート

en: Projects
ja: プロジェクト

en: Edit
ja: 編集

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: Settings
ja: 設定

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Help
ja: ヘルプ

en: Open
ja: オープン

en: View
ja: ビュー

en: History
ja: 履歴

en: Teaser
ja: ティーザー

en: Updated
ja: 更新

en: Unknown
ja: 不明

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Error
ja: エラー

en: Created
ja: 作成

en: Site
ja: サイト

en: Never
ja: なし

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Fields
ja: フィールド

en: Warning
ja: 警告

en: State
ja: 状態

en: General
ja: 全般

en: Example
ja: 例

en: Property
ja: プロパティー

en: Labels
ja: ラベル

en: Full
ja: すべて

en: Authoring information
ja: 投稿の情報

en: Authored on
ja: 投稿日時

en: site
ja: サイト

en: Site information
ja: サイト情報

en: Installed
ja: インストール済み

en: Changed
ja: 変更済

en: Manage fields
ja: フィールドの管理

en: Add field
ja: フィールドの追加

en: About
ja: アバウト

en: Report
ja: レポート

en: Install profile
ja: インストールプロフィール

en: Creator
ja: 作者

en: Manage display
ja: 表示管理

en: Current password
ja: 現在のパスワード

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン

en: Text value
ja: テキスト値

en: Site UUID
ja: サイトのUUID

en: There are no @label yet.
ja: @labelはまだありません。
