Site Module (2.0.0-beta13) - en to nl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Author
nl: Auteur

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Explanation or submission guidelines
nl: Uitleg of indienrichtlijnen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Homepage
nl: Homepagina

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Projects
nl: Projecten

en: Edit
nl: Bewerken

en: Help text
nl: Helptekst

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: History
nl: Historie

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Site
nl: Website

en: Never
nl: Nooit

en: Welcome
nl: Welkom

en: Fields
nl: Velden

en: API Key
nl: API-sleutel

en: State
nl: Status

en: General
nl: Algemeen

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Property
nl: Eigenschap

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Edit Info
nl: Informatie bewerken

en: Site information
nl: Websitegegevens

en: Confirm Password
nl: Bevestig wachtwoord

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Add site
nl: Website toevoegen

en: Manage fields
nl: Velden beheren

en: Add field
nl: Veld toevoegen

en: About
nl: Over

en: Report
nl: Rapport

en: Install profile
nl: Installatieprofiel installeren

en: Creator
nl: Maker

en: Environments
nl: Omgevingen

en: Manage form
nl: Formulier beheren

en: Canonical URL
nl: Canonical-URL

en: Manage display
nl: Weergave beheren

en: Current password
nl: Huidig wachtwoord

en: Added on
nl: Toegevoegd op

en: Site Information
nl: Website-informatie

en: PHP Version
nl: PHP-versie

en: Manage Fields
nl: Velden beheren

en: Manage Display
nl: Weergave beheren

en: Drupal Version
nl: Drupal-versie

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: View site
nl: Site weergeven

en: Singular label
nl: Enkelvoudig-label

en: Plural label
nl: Meervoudig-label

en: Site UUID
nl: Site-UUID

en: There are no @label yet.
nl: Er zijn nog geen @label.
