Site Module (2.0.0-beta15) - en to fa translation catalogue (67 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Author
fa: نویسنده

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Log
fa: گزارش

en: Explanation or submission guidelines
fa: توضیح یا راهنمای ارسال محتوا

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Help text
fa: متن راهنما

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: URL
fa: نشانی

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Before
fa: قبل از

en: After
fa: بعد

en: Created
fa: ایجاد شده

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Site
fa: سایت

en: Never
fa: هیچوقت

en: Fields
fa: فیلدها

en: Bar
fa: خط

en: State
fa: وضعیت

en: Desc
fa: نزولی

en: General
fa: عمومی

en: Property
fa: ویژگی

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Full
fa: کامل

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Site information
fa: اطلاعات سایت

en: Add project
fa: افزودن پروژه

en: Installed
fa: نصب شده

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Apply
fa: تایید

en: Manage fields
fa: اداره فیلد‌ها

en: Add field
fa: افزودن فیلد

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Report
fa: گزارش

en: Install profile
fa: نمایه نصب

en: Creator
fa: سازنده

en: @interval ago
fa: @interval پیش

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Manage form
fa: اداره فرم

en: Manage display
fa: اداره نمایش

en: Current password
fa: گذرواژه کنونی

en: Asc
fa: صعودی

en: There are no @label yet.
fa: هنوز @label وجود ندارد.
