Site Module (2.0.0-beta4) - en to pt translation catalogue (75 entries)

en: Home
pt: Início

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Explanation or submission guidelines
pt: Explicações ou regras para envio

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Homepage
pt: Página inicial

en: Support
pt: Suporte

en: Projects
pt: Projetos

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Settings
pt: Configurações

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Padrão

en: Open
pt: Aberto

en: Self
pt: Auto

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: Teaser
pt: Chamada

en: Updated
pt: Atualizado

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Error
pt: Erro

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Page
pt: Página

en: Never
pt: Nunca

en: Welcome
pt: Bem vindo

en: Fields
pt: Campos

en: API Key
pt: Chave de API

en: Warning
pt: Aviso

en: State
pt: Estado

en: Desc
pt: Decrescente

en: General
pt: Geral

en: Example
pt: Exemplo

en: Property
pt: Propriedade

en: Labels
pt: Rótulos

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Full
pt: Completo

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Authored on
pt: Escrito em

en: Site information
pt: Informações do site

en: Add project
pt: Adicionar projeto

en: Installed
pt: Instalado

en: Changed
pt: Alterado

en: Reason
pt: Motivo

en: Apply
pt: Aplicar

en: Manage fields
pt: Gerenciar campos

en: Add field
pt: Adicionar campo

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Report
pt: Relatório

en: Install profile
pt: Perfil de instalação

en: Creator
pt: Criador

en: @interval ago
pt: @interval atrás

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Manage form
pt: Gerenciar formulário

en: Canonical URL
pt: URL canônica

en: Manage display
pt: Gerenciar exibição

en: Current password
pt: Senha atual

en: Asc
pt: Ascendente

en: Site Information
pt: Informações do site

en: Drupal Version
pt: Versão do Drupal

en: Text value
pt: Valor de texto

en: Singular label
pt: Rótulo no singular

en: Plural label
pt: Rótulo no plural

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.
