Site Module (2.0.0-beta6) - en to cy translation catalogue (44 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Author
cy: Awdur

en: List
cy: Rhestr

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Explanation or submission guidelines
cy: Eglurhad neu cyflwyniad o ganllawiau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Homepage
cy: Hafan

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Help text
cy: Testun cymorth

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Save
cy: Cadw

en: Help
cy: Cymorth

en: Default
cy: Diofyn

en: Open
cy: Ar agor

en: View
cy: Gweld

en: History
cy: Hanes

en: Teaser
cy: Rhagflas

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Before
cy: Cynt

en: After
cy: Ar ôl

en: Error
cy: Gwall

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Never
cy: Byth

en: Fields
cy: Meysydd

en: General
cy: Cyffredinol

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authoring information
cy: Awduro gwybodaeth

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Site information
cy: Gwybodaeth am y safle

en: Apply
cy: Ceisio

en: Add field
cy: Ychwanegu maes

en: Offset
cy: Ongli

en: Install profile
cy: Gosod Proffil

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
