Site Module (2.0.0-beta6) - en to hu translation catalogue (91 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Explanation or submission guidelines
hu: Magyarázat, vagy beküldési irányelvek

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Homepage
hu: Címlap

en: Support
hu: Támogatás

en: Projects
hu: Projektek

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Settings
hu: Beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Open
hu: Nyitott

en: View
hu: Megtekintés

en: History
hu: Történet

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Error
hu: Hiba

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Site
hu: Webhely

en: Never
hu: Soha

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Fields
hu: Mezők

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Bar
hu: Bár

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: General
hu: Általános

en: Example
hu: Példa

en: Property
hu: Tulajdonság

en: Labels
hu: Feliratok

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Full
hu: Teljes

en: Authoring information
hu: Szerzői információk

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: site
hu: webhely

en: Edit Info
hu: Információ szerkesztése

en: Site information
hu: Webhely-információk

en: Add project
hu: Projekt hozzáadása

en: Website
hu: Webhely

en: Installed
hu: Telepített

en: Changed
hu: Módosítva

en: Reason
hu: Ok

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add site
hu: Helyszín hozzáadás

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Manage fields
hu: Mezők kezelése

en: Add field
hu: Mező hozzáadása

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Report
hu: Beszámoló

en: Install profile
hu: Telepítési profil

en: Creator
hu: Létrehozta

en: Environments
hu: Környezetek

en: Reset Password
hu: Jelszó visszaállítása

en: @interval ago
hu: @interval ideje

en: sites
hu: webhelyek

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Manage form
hu: Űrlap kezelése

en: Canonical URL
hu: Általános webcím

en: About this site
hu: Az oldalról

en: Manage display
hu: Megjelenés beállítása

en: Current password
hu: Jelenlegi jelszó

en: Log In
hu: Bejelentkezés

en: Asc
hu: Növ

en: Site Information
hu: Webhelyinformáció

en: Manage Fields
hu: Mezők kezelése

en: Drupal Version
hu: Drupal verzió

en: Text value
hu: Szöveges érték

en: Singular label
hu: Egyes számú címke

en: Plural label
hu: Többes számú címke

en: Site UUID
hu: Webhely UUID

en: Site type
hu: Webhely típus

en: There are no @label yet.
hu: Még nincs @label.
