Site Module (2.0.0-beta9) - en to bn translation catalogue (31 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Author
bn: লেখক

en: List
bn: তালিকা

en: Description
bn: বিবরণ

en: Explanation or submission guidelines
bn: ব্যাখা বা জমাদান সংক্রান্ত নির্দেশাবলী

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Help
bn: সহায়তা

en: View
bn: প্রদর্শন

en: History
bn: ইতিহাস

en: Teaser
bn: সার-সংক্ষেপ

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: Error
bn: ত্রুটি

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: OK
bn: ঠিক আছে

en: General
bn: সাধারণ

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে

en: Site information
bn: সাইট-সম্পর্কিত তথ্য

en: Installed
bn: ইন্সটলকৃত

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Install profile
bn: প্রোফাইল ইনস্টল করুন

en: Current password
bn: বর্তমান পাসওয়ার্ড
