Site Module (2.1.0-beta4) - en to fr translation catalogue (81 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Author
fr: Auteur

en: List
fr: Lister

en: Log
fr: Journal

en: Explanation or submission guidelines
fr: Explication ou directives pour la contribution

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Project type
fr: Type de projet

en: Homepage
fr: Page d'accueil

en: Support
fr: Assistance technique

en: project
fr: projet

en: Projects
fr: Projets

en: Project
fr: Projet

en: Project types
fr: Types de projet

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Help text
fr: Texte d'aide

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Open
fr: Ouvert

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: Teaser
fr: Accroche

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Before
fr: Avant

en: After
fr: Après

en: Created
fr: Créé

en: All
fr: Tout

en: Never
fr: Jamais

en: Welcome
fr: Bienvenue

en: Fields
fr: Champs

en: API Key
fr: Clé d'API

en: State
fr: État

en: General
fr: Général

en: Example
fr: Exemple

en: Property
fr: Propriété

en: Labels
fr: Étiquettes

en: Sort by
fr: Trier par

en: Full
fr: Complet

en: Authoring information
fr: Informations de publication

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Edit Info
fr: Modifier l'Info

en: Site information
fr: Informations

en: Website
fr: Site web

en: Installed
fr: Installé

en: Changed
fr: Modifié

en: Apply
fr: Appliquer

en: Manage fields
fr: Gérer les champs

en: Add field
fr: Ajouter un champ

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Report
fr: Rapport

en: Install profile
fr: Profil d'installation

en: Creator
fr: Créateur

en: Reset Password
fr: Réinitialiser le mot de passe

en: @interval ago
fr: Il y a @interval

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Manage form
fr: Gérer le formulaire

en: Collapsible fieldset
fr: Groupe de champs repliable

en: Canonical URL
fr: URL canonique

en: View project
fr: Voir le projet

en: Manage display
fr: Gérer l'affichage

en: Current password
fr: Mot de passe actuel

en: Site Title
fr: Titre du Site

en: Log In
fr: S'identifier

en: Added on
fr: Ajouté le

en: Site Information
fr: Information du site

en: Drupal Version
fr: Version de Drupal

en: Text value
fr: Valeur textuelle

en: Singular label
fr: Libellé pour le singulier

en: Plural label
fr: Libellé pour le pluriel

en: Site UUID
fr: UUID du site

en: There are no @label yet.
fr: Il n'y a pas encore de @label.
