Site Module (2.2.0-rc1) - en to oc translation catalogue (62 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Description
oc: Descripcion

en: Log
oc: Jornal

en: Explanation or submission guidelines
oc: Explicacion o règlas de contribucion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Projects
oc: Projèctes

en: Project
oc: Projèctes

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: View
oc: Veire

en: History
oc: Istoric

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Never
oc: Pas jamai

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Fields
oc: Camps

en: Bar
oc: Barra

en: State
oc: Estat

en: Example
oc: Exemple

en: Property
oc: Proprietat

en: Labels
oc: Etiquetas

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Edit Info
oc: Modificar l'Info

en: Site information
oc: Informacions

en: Website
oc: Site web

en: Installed
oc: Installat

en: Changed
oc: Modificat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Add field
oc: Apondre un camp

en: Offset
oc: Decalatge

en: About
oc: A prepaus

en: Install profile
oc: Installacion del perfil

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Canonical URL
oc: URL canonique

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Current password
oc: senhal actual

en: Site Information
oc: Informacion del site
