Site Module (2.2.0-rc2) - en to it translation catalogue (61 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: List
it: Elenco

en: Description
it: Descrizione

en: Explanation or submission guidelines
it: Spiegazioni o linee guida per la pubblicazione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Help
it: Aiuto

en: Default
it: Predefinito

en: Open
it: Aperto

en: View
it: Visualizza

en: History
it: Cronologia

en: Teaser
it: Anteprima

en: Updated
it: Aggiornato

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Site
it: Sito

en: Never
it: Mai

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Fields
it: Campi

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: General
it: Generale

en: Example
it: Esempio

en: Property
it: Proprietà

en: Labels
it: Etichette

en: Sort by
it: Ordina per

en: Full
it: Completo

en: Authoring information
it: Informazioni sull'autore

en: Authored on
it: Creato il

en: Site information
it: Informazioni sul sito

en: Installed
it: Installato

en: Changed
it: Modificato

en: Apply
it: Applica

en: Manage fields
it: Gestisci campi

en: Add field
it: Aggiungi campo

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Report
it: Resoconto

en: Install profile
it: Installazione profilo

en: @interval ago
it: @interval fa

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Manage display
it: Gestione visualizzazione

en: Current password
it: Password corrente

en: Edit project
it: Modifica il progetto

en: Drupal Version
it: Versione di Drupal

en: Text value
it: Valore testuale

en: Site UUID
it: UUID del sito

en: There are no @label yet.
it: Non ci sono ancora @label.
